Zobacz więcej:

Diagnostyka i korekcja wad postawy ciała

Kurs masażu niemowląt Shantala

Rehabilitacja w problemach neurologicznych

Zaawansowane szkolenie rehabilitacyjne dla opiekunów

Diagnostyka i korekcja wad postawy ciała

Proponujemy Państwu zestaw działań łączących w sobie elementy osteopatii, masażu, akupresury, gimnastyki i suplementacji. Połączenie tych technik w jednej kompleksowej terapii pozwala na skuteczne wycofywanie różnych wad postawy. Należy pamiętać, że aby terapia była skuteczna należy przestrzegać zaleceń terapeuty, oraz pilnować wykonywania ćwiczeń w domu -zajmują one średnio ok 15-30 minut dziennie.

 

Terapia w zależności od wady oraz stopnia jej zaawansowania trwa średnio od 3 miesięcy do 2 lat. Wskazaniami do skorzystania z tej terapii to przede wszystkim skoliozy, wady budowy i funkcjonowania stopy (np. płaskostopie), zmiany kostne związane z chorobami przewlekłymi np. artretyzm lub zapalenie stawów. Dodatkowym wskazaniem są stany po urazach, głównie skręceniach i złamaniach, szczególnie w obrębie miednicy i kończyn dolnych.

 

Terapia ta jest również bardzo skuteczna w zapobieganiu powstawaniu wad postawy. Dlatego warto na badanie kontrolne przyjść już z noworodkiem. Ponieważ im szybciej rozpocznie się odpowiednią rehabilitację tym mniejsze ryzyko problemów zdrowotnych w przyszłości.