Zobacz więcej:

Diagnostyka i korekcja wad postawy ciała

Kurs masażu niemowląt Shantala

Rehabilitacja w problemach neurologicznych

Zaawansowane szkolenie rehabilitacyjne dla opiekunów

Zaawansowane szkolenie rehabilitacyjne dla opiekunów

Szkolenie bazuje na wcześniej przygotowanym programie rehabilitacji, który zawsze jest tworzony i ewaluowany zgodnie z historią chorobową pacjenta. Szkolenie obejmuje techniki osteopatii, neurorefleksologii, akupresury, specjalistycznych technik masażu. Opiekunowie pacjenta dostają do ręki bardzo skuteczne narzędzia, które pozwalają na skuteczną rehabilitację głównie w problemach neurologicznych (SM, udary, śpiączka, Alzheimer itp.), ale również dobrze sprawdzają się w zaburzeniach przewlekłych (stany po wypadkach, operacjach, zmiany degeneracyjne np. reumatyzm, nowotwory itp.). Przygotowana terapia łączy w sobie osiągnięcia medycyny zachodniej, dalekowschodniej, Indian Ameryki Południowej. Oczywiście w pracy nie zapominamy o tak ważnych rzeczach jak przygotowanie odpowiedniej diety jak i wsparcia suplementacyjnego. W pracy wykorzystujemy stymulację układu nerwowego na wielu płaszczyznach, stymulację układu mięśniowego – a po przez wpływ tych układów na cały organizm zmieniamy jego metabolizm i wspieramy procesy regeneracyjne. Terapia ta nie koliduje z żadnymi innymi terapiami, a jest budowana w ten sposób aby wspierać już prowadzone działania leczniczo-rehabilitacyjne.


Głównym celem prowadzenia tej terapii jest uzyskanie jak najwyższej sprawności pacjenta – w naszym działaniu skupiamy się na osiąganiu wyznaczonych celów krótkoterminowych (kamieni milowych) i ich zmienianie w miarę postępu rehabilitacji (staramy się osiągnąć jak największą samodzielność i samoobsługę). Najczęściej widoczne zmiany u pacjentów widoczne są już po kilku dniach stosowania terapii.


Należy pamiętać, że terapia chorób przewlekłych najczęściej jest prowadzona przez kilka lat. Dlatego staramy się stworzyć jasny i czytelny plan pracy bliskich z osobą chorą, aby pracę tą można było wykonywać codziennie – taka terapia może zajmować nawet do 3-4 godzin dziennie. Taki sposób rehabilitacji umożliwia prowadzenie terapii nawet w odległych miejscowościach bez specjalistycznego zaplecza i nie wymaga codziennych dojazdów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Spotkania ewaluacyjne zazwyczaj odbywają się raz na 1-3 miesięcy w zależności od szybkości postępów jakie wykonuje pacjent.


Wskazania:

- choroby neurologiczne (Parkinsonizm, Alzhaimer, SM, ASL itp.)

- epilepsja, śpiączki, niedotlenienie mózgu

- udary i wylewy

- choroby degeneracyjne związane z wiekiem

- autyzm, ADHD, ADD itp.

- wady genetyczne, wrodzone, nabyte