Zobacz więcej:

Totalna Biologia/Psychosomatyka

Totalna Biologia/Psychosomatyka

Jest to dział nowoczesnej psychologii, który pozwala na przyjrzenie się wpływowi naszych stresów i emocji na funkcje biologiczne naszego ciała, a co za tym idzie również na procesy związane z rozwojem choroby. Musimy być świadomi, że prawa biologiczne dotyczą nas wszystkich niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, wykształcenia, statusu materialnego itp. Nasz organizm w świetle funkcjonującej przyrody zrobi wszystko żeby przeżyć (przetrwać), ponieważ jest to naczelnym zadaniem Żywego Organizmu. Bardzo często nasz Świadomy Umysł działa dokładnie zgodnie z naszą wolą, za to podświadomość zarządza nami niezależnie od naszej woli. Wszystkie wydarzenia i sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym naszym życiu takich zapisów jest ogromna ilość.

 

 

Czy cały ten zapis nie jest dla nas balastem? Wszystko zależy od naszej podświadomej interpretacji. Trzeba mieć świadomość, że nie każdy zapis tworzy spójną linię działania czy zachowania w konkretnej sytuacji, jeśli określony zapis powielany jest wielokrotnie to uzyskujemy wzór postępowania dla określonego ciągu zdarzeń. Z tego powodu nasze reakcje automatyczne są takie szybkie, działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę jak mamy się zachować w danej chwili, ponieważ zna wzorce, które pozwolą nam przeżyć (wcześniejsze zachowania w podobnych sytuacjach się sprawdziły). Dla naszego Organizmu nie ma znaczenia jak to zrobi, ważne jest wyłącznie przeżycie. Dlatego choroba to nic innego jak biologiczny sposób zwrócenia uwagi człowieka na siebie samego. Nasz Żywy Organizm poprzez chorobę chce nam powiedzieć: zajmij się mną, bo już dłużej nie dam rady tak funkcjonować!; pochyl się nade mną i zobacz jak cierpię, potrzebuję czasu na odpoczynek i regenerację sił!

 

 

                Bardzo często zapominamy o tym, że nasze emocje, myśli, przeżycia, stresy i radości to główna siła napędowa dla ciała. Jeśli nasz świat emocji jest bardziej pozytywny to jesteśmy w miarę zdrowi, gdy zaczyna być w nim więcej zła, lęku, smutku, żalu, stresu to w końcu odczujemy to w coraz gorszym samopoczuciu, a w końcu w chorobie ciała. Aby wrócić do zdrowia potrzeba nam przede wszystkim zrozumienia dlaczego choruję, jakie emocje spowodowały mój obecny stan, skąd się wzięły, czy na pewno są to moje emocje, a nie kogoś innego, w które dałem się „wkręcić”? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że od początku istnienia życia na ziemi są zapisywane wzorce zachwania ważne dla przeżycia jednostki, dziedziczymy je od przodków poprzez pamięć komórkową i dlatego Organizm zawsze wie co powinien zrobić w kryzysowej sytuacji.

 

 

                Terapia psychosomatyczna jest syntezą wielu obserwacji zaczerpniętych z różnych dziedzin wiedzy takich jak: Nowa Germańska Medycyna, współczesna medycyna Wschodu i Zachodu, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Cykle Pamięciowe wg Frechet`a, NLP, Biologika, symbolizm oraz historie pacjentów i ich rodzin, dzięki którym odkrywamy coraz więcej prawidłowości w biologicznym życiu jednostki, a także analizujemy wpływ różnych czynników na zdrowie danej osoby. Nasza praca opiera się o odkrycia dr Hammera, dr Sabbah, lek. Athias`a ich współpracowników i uczniów. Jak dotąd nie znaleziono jeszcze przypadku, który nie byłby podporządkowany ogólnym prawom biologii.  Wynika z tego, że choroba to sposób organizmu na przetrwanie. Aby wyleczyć daną osobę z jej dolegliwości należy najpierw dotrzeć do praprzyczyny, która uwolniła mechanizm powstania choroby. To trudne zadanie, ale można dzięki temu zrozumieć siebie i na stałe uwolnić się od problemu.

 

 

                Sesja z zakresu psychosomatyki pozwala na odszukanie praprzyczyny danej choroby, a po przez uświadomienia sobie skąd pochodzi problem, możemy całkowicie wrócić do zdrowia. Oczywiście nie należy odstępować lub przerywać zaleconego leczenia farmaceutycznego, ale zawsze warto spróbować zastosować biologiczne odprogramowanie, jako terapię dodatkową. Jest to klucz do zrozumienia siebie, swoich bliskich, przodków, dzieci oraz pozwala na pełną świadomość tego, co tak naprawdę jest ważne dla naszego Organizmu. Każde schorzenie ma swój początek w emocjach, pytanie brzmi: czy to są moje emocje, czy moich przodków – albowiem tu działają wszystkie procesy i prawa dziedziczenia. Jeżeli jednak jest to odziedziczone to znaczy, że nie moje, więc nie powinno mnie to obciążać i spokojnie mogę się od tego odciąć. Jest to takie proste ale zarazem jakie trudne do odnalezienia. Samemu bardzo trudno jest sięgnąć do korzeni własnych emocji, terapeuta znając zasady funkcjonowania psychosomatyki potrafi doprowadzić do wyjaśnienia problemów tak natury psychicznej, emocjonalnej jak i fizycznej. Aby tego dokonać osoba pracująca z terapeutą musi być szczera i otwarta w rozmowie, ponieważ każde zafałszowanie prawdy, lub zatajenie pewnych aspektów, uniemożliwią lub wydłużą cały proces znalezienia przyczyny problemów.